1. www.renklisiparis.com'da üyelik yada misafir girişi yaparak sipariş oluşturabilirsiniz. Misafir girişi ile oluşturulan siparişlerde, sistem üzerinden sipariş takibi yapılamamaktadır. Sipariş takibi yapmak istiyorsanız mutlaka üyelik oluşturmanız gerekmektedir.

-Üye olabilmek için "HESABIM" menüsü altında "Hesap oluştur" linklerini kullanabilirsiniz. Mail iletişimimizde aksaklık yaşanmaması adına özellikle hotmail uzantılı mail kullanmamanızı öneririz

2. Almak istediğiniz ürünleri miktarını belirledikten sonra "Sepete Ekle" butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize atabilirsiniz. Alışveriş sepetinin amacı, müşterinin seçer seçmez satın alma zorunluluğunu ortadan kaldırarak kolaylık sağlamaktır.

3. Alışveriş sepetinizde ürünle ilgili fiyat ve diğer bilgileri görebilirsiniz. Ayrıca, ürünlerin miktarlarını değiştirebilir, sepetinizden çıkarabilirsiniz. Ürün fiyatları ve tutar bilgilerine KDV dahildir.

4. Sepetinizdeki ürünleri 2 farklı şekilde alabilirsiniz. Kredi kartı yada havale . Ödeme şeklini seçtikten sonra seçtiğiniz ödeme şekline göre detay ekranı gelmektedir. İstenilen verileri girdikten sonra "Satın Al" butonuna tıklayın.

5. Eğer ödemeyi kredi kartı ile yapacaksanız; siparişi onayladığınız anda, bilgiler net üzerinden özel bir geçiş yoluyla IYZICO 'ya ulaşır. Kredi kartı bilgileriniz geçerli ise siparişiniz kabul edilir. Aldığınız ürünlerin ücreti banka yoluyla bize ulaşır. Sipariş olumlu bir şekilde tamamlandığı taktirde, müşteriye siparişiyle ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-mail gönderilir. Satın alınan ürün, ARAS KARGO ile alıcının kendisine yada  seçtiği kişiye kimlik gösterilmesi karşılığında teslim edilir.

6. Bu işlemler sonunda, sistem size otomatik olarak bir sipariş numarası verecektir ve sipariş izleme modülüne yönlendirecektir. Bu numara, daha sonra ödeme ve sipariş takip işlemlerinin gerçekleştirilmesi için mutlaka kaydedilmelidir.

7. Siparişiniz sistemimize düştüğünde BEKLEME , hazırlanıp ARAS kargoya teslim edildiğinde İŞLENİYOR, ARAS kargo tarafından sevki gerçekleştiğinde SEVK ibaresi ile sisteme kayıtlı e-mail adresinize bilgi mesajları gönderilecektir. Bu nedenle geçerli bir e-mail adresi kullanmanız ve sipariş sonrasında e-malinizi düzenli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir. (Spam dosyanızı da kontrol etmenizi öneririz)

8. SEVK ile ilgili bilgiler e-mail adresinize kargoya teslimden sonra ki ilk iş gününde gönderilir. www.araskargo.com.tr adresinden 'KARGO TAKİP' bölümüne kargonuza ait barkod numarasını yazarak takibini yapabilirsiniz.