İade Politikası:

İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 14 gündür. www.renklisipari.com üzerinden aldığınız ürününüzü kullanılmamış olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde faturanız ile birlikte iade edebilirsiniz.


İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir. İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 9’daki “Cayma Hakkı” ve Madde 9’daki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır.

İade etmek istediğiniz ürünler “Mesafeli Satış Sözleşmesi” şartlarına uygun ise ürüne ait para iadeniz, sitemizden alışveriş yaparken kullandığınız kredi kartınıza/banka hesabınıza 20 iş günü içerisinde yapılacaktır.
 
Ürün Değişim Talepleri Hakkında Önemli Bilgi:
 
www.renklisiparis.com üzerinden  yapmış olduğunuz alışverişlerinizde ürün değişimi yapılmaktadır. Ürün değişimi ile ilgili yapılacak tüm kargo gönderi ücretleri müşteriye aittir.

Yasal İade Süresi ve Koşulları:

Ürünlerimizin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 14 gündür. İade edilen ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle beraber ürünün orijinal faturası ile gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız iade kabul edilmemektedir. 
 

İade Prosedürü ve Onay süreci
 
İade işlemlerinizin hızlı gerçekleşmesi için, iade formundaki bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. İade yapmak istediğiniz ürünün kodunu, iade sebebini ilgili yerlere yazınız ve faturanızı mutlaka iade yapacağınız ürün paketi içerisine ekleyiniz.
 
İadeniz www.renklisiparis.com’ un ilgili birimi tarafından incelenir ve yukarıdaki şartlara uygun ise süreç başlatılır. İade onaylandığında ürün ücreti yasal süre olan 10 iş günü içerisinde iade edilir. Bu süre www.renklisiparis.com’ un ürünü teslim alması ile başlar.

İade Gönderimi

Kargo ile yapılacak ürün iadelerini ARAS KARGO  ile RENKLİ SİPARİŞ  adına gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İade için gönderilen ürünlerin kargo bedelleri gönderici tarafından, hasarlı ve kusurlu ürünlerin değişimi için yapılan gönderilerin kargo bedeli www.renklisiparis.com  tarafından ödenecektir.

Anlaşmalı Kargo (ARAS KARGO) firması dışında yapılan gönderilerde, ödeme müşteri tarafından karşılanmış olmalıdır, aksi halde gönderi teslim alınmayacaktır.

Ürün iadelerinde, “kusurlu ürün iadeleri” haricinde sadece ürün bedeli geri ödenmekte olup sipariş esnasında ödenmiş olan kargo ücretinin geri ödemesi olmamaktadır. Ürün iadesi sonucunda sipariş miktarınızın ücretsiz kargo sınırının altına düştüğü durumlarda iade sonucu ortaya çıkan toplam bedele göre oluşan kargo ücreti geri ödeme tutarından düşülüp kalan bakiye ödenecektir.

Ürün iadeleriniz için adres bilgimiz; Osmanağa Mh. Söğütlüçeşme Cd. Abdullah Uzlar İş Merkezi Kat:3 No:92/94 Ofis:72 Kadıköy/İSTANBUL

Dikkat 
Onayladığınız satın alma sözleşmesinin 8 ’inci maddesinde yer alan “Cayma Hakkı”, ürünü teslim aldıktan sonra beğenmezseniz, gidiş/geliş kargo ücretini ödemek kaydı ile iade edebilirsiniz.
 
Ürün Açıklamaları
 
Satın alınan her ürün, ürün açıklamasına göre satılmaktadır. www.renklisiparis.com web sitesindeki renkleri mümkün olduğu kadar gerçeğine yakın olarak düzenler. Ancak, farklı bilgisayarlar renkleri farklı olarak görüntüleyebildiğinden, gerçeği ile aynı olması henüz mümkün olmamaktadır. Eğer sipariş verdiğiniz ürünün renginden memnun kalmazsanız, www.renklisiparis.com tüm ürünlerinde 14 gün süre ile itiraz etmeden paranızı geri ödeme garantisi vermektedir.

www.renklisiparis.com  web sitesinde belirtilen ürünlerin detaylarının, açıklamalarının ve fiyatlarının ilgili bilgi sisteme girildiği andan itibaren doğru olmasını sağlamak için tüm gayreti gösterir. Belirtilen ürün bilgileri doğrultusunda, ürün bilgilerine dikkat edilmediği için yapılacak ürün iade ya da değişimlerinde tüm masrafları alıcı öder.